برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۷:۳۵

یک پیش‌کسوت تئاتر کودک:

تئاتر کودک و نوجوان روندی رو به رشد ندارد

مشهدتئاتر- یک پیش‌کسوت تئاتر کودک گفت: امروز در کشور تئاتر کودک و نوجوان روندی رو به رشد ندارد.   به گزارش ایسنا، حمید قلعه‌ای در نشست خبری جشنواره بین‌المللی هنرهای نمایشی «جیگی‌جیگی» که در پردیس تئاتر مستقل مشهد برگزار شد، عنوان کرد: اگر نگاهی عمقی به تئاتر کودک و نوجوان شود وضعیت، آن‌چنان امیدوار کننده […]

تئاتر کودک و نوجوان روندی رو به رشد ندارد

مشهدتئاتر- یک پیش‌کسوت تئاتر کودک گفت: امروز در کشور تئاتر کودک و نوجوان روندی رو به رشد ندارد.

 

به گزارش ایسنا، حمید قلعه‌ای در نشست خبری جشنواره بین‌المللی هنرهای نمایشی «جیگی‌جیگی» که در پردیس تئاتر مستقل مشهد برگزار شد، عنوان کرد: اگر نگاهی عمقی به تئاتر کودک و نوجوان شود وضعیت، آن‌چنان امیدوار کننده نیست.

وی افزود: بنده معتقدم برای رخ‌دادن یک اتفاق خوب در قسمت کودک و نوجوان تئاتر کشور نیاز به بازبینی و یک سیاست گذاری کاملا نهادینه شده در تمام موارد است، باید تمام نهادهایی که با کودک و نوجوان در ارتباط هستند دور هم جمع شوند و یک سیاست مشخص کنند، تا به امید خدا بتوانیم شاهد پیشرفت تئاتر در آینده باشیم.

این پیش‌کسوت تئاتر کودک اظهار کرد: اگر مبانی کلی در زمینه تئاتر کودک و نوجوان وجود داشت، ما می‌توانستیم یک سیاست پیش‌رونده و رو به رشد داشته باشیم. از طرف دیگر نهادهایی از جمله آموزش‌وپرورش و کانون پرورش فکری که به‌صورت مستقیم با کودک و نوجوان در ارتباط هستند، سلیقه‌ای عمل می‌کنند.

قلعه‌ای ابراز عقیده کرد: هر سال بخش‌نامه‌هایی می‌آید که هیچ‌گونه هم‌خوانی با تئاتر کودک و نوجوان ندارد، صرفا یک سلیقه و عقیده است. تا زمانی که روند به این شکل پیش‌‌رود به نتیجه درستی نخواهیم‌رسید. جشنواره‌هایی هم در طول سال به عنوان جشنواره کودک و نوجوان برگزار می‌شود اما هیچ‌گونه تاثیری در روند پیشرفت تئاتر کودک و نوجوان ندارد.

وی خاطرنشان کرد: در تمام دنیا برای تئاتر کودک و نوجوان سیاست گذاری‌هایی می‌شود، هر اتفاق خوبی در هر زمینه‌ای از جمله تئاتر، موسیقی و ورزش می‌افتد باید پایه‌های آن در دوران کودکی گذاشته شود. اما سیاست گذاری‌هایی که در دنیا برای تئاتر کودک و نوجوان گذاشته می‌شود، مبنای علمی و هنری دارند.

این پیش‌کسوت تئاتر کودک گفت: اگر شرایط به گونه‌ای باشد که وقتی فردی از سمتی بر کنار و فرد دیگری جایگزین او شد سیاست‌ها مشخص و به‌هم ریختگی وجود نداشته باشد، در نتیجه روند یک روند کاملا مشخص و رو به رشد خواهیم داشت.


برچسب ها :
دسته بندی : تازه ترین ها , گفتگو
ارسال دیدگاه