برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۲۷ - ۱۸:۱۲

فرشید تمری:

تئاتر مشهد در مرحله پوست‌اندازی است

فرشید تمری، منتقد و نویسنده تئاتر، در گفت‌وگو با شهرآرا در مورد افزایش تئاترهای کم کیفیت در مشهد گفت: این روزها تئاتر مشهد در حال عبور از مرحله گذار است و مسیرش را در راستای حضور در سبد کالای خانوار طی می‌کند. این هنرمند ادامه داد: وقتی یک جریان، از مرحله و دوره گذار رد […]

تئاتر مشهد در مرحله پوست‌اندازی است

فرشید تمری، منتقد و نویسنده تئاتر، در گفت‌وگو با شهرآرا در مورد افزایش تئاترهای کم کیفیت در مشهد گفت: این روزها تئاتر مشهد در حال عبور از مرحله گذار است و مسیرش را در راستای حضور در سبد کالای خانوار طی می‌کند.

این هنرمند ادامه داد: وقتی یک جریان، از مرحله و دوره گذار رد می‌شود، یکسری تبعات را پشت سر می‌گذارد. برای تئاتر مشهد هم این روزها اتفاقاتی می‌افتد که طبیعتا ذات تئاتر آن را برنمی‌تاباند. ما باید سعی کنیم در این مرحله گذار فرهنگ‌سازی‌های لازم را انجام دهیم تا مردم مشهد به دیدن تئاترهایی که صرفا هرکاری برای خنداندن مخاطب می‌کنند، عادت نکنند تا بعدها نسبت به تئاتر کمدی دلزدگی ایجاد نشود.

وی تصریح کرد: این مسئله که هرشب ۱۰ تئاتر در مشهد روی صحنه می‌روند و بلیت می‌فروشند اتفاق خوبی است اما در کنار آن من کمی احساس خطر می‌کنم. شهرداری مشهد به عنوان نهادی که این روزها از تئاتر حمایت می‌کند، باید نگاهش را تقویت کند و نگاه  دقیق‌تر و عالمانه‌تری به تئاتر داشته باشد، به طوری که تمام امکاناتش را در اختیار تئاترهایی که از کیفیت خوبی برخوردار نیستند قرار ندهد و در مقابل گروه‌های حرفه‌ای‌تر را حمایت کند.


برچسب ها :
دسته بندی : برگزیده , تازه ترین ها
ارسال دیدگاه