برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۳ - ۱۶:۵۵

تئاتر در خلیل آباد تخصصی کار نشده است

مشهدتئاتر– رئیس انجمن هنرهای نمایشی خلیل آباد گفت: متاسفانه هنر تئاتر در شهرستان خلیل آباد به صورت تخصصی کار نشده است. محمدرضا الموری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه مهم ترین مشکل ما در شهرستان خلیل آباد بحث تخصص است، اظهار کرد: در واقع تخصص به لحاظ جنبه‌های گوناگون از جمله کارگردانی، نویسندگی، […]

تئاتر در خلیل آباد تخصصی کار نشده است

مشهدتئاتر– رئیس انجمن هنرهای نمایشی خلیل آباد گفت: متاسفانه هنر تئاتر در شهرستان خلیل آباد به صورت تخصصی کار نشده است.

محمدرضا الموری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه مهم ترین مشکل ما در شهرستان خلیل آباد بحث تخصص است، اظهار کرد: در واقع تخصص به لحاظ جنبه‌های گوناگون از جمله کارگردانی، نویسندگی، بازیگری و… که نیاز به متخصص داری تا بتوانیم آموزش‌های لازم را به افرادی که به این هنر علاقه دارند رائه دهیم.

وی ادامه داد: بهترین کار در این زمینه تعامل و همکاری آموزش و پرورش است تا با بهره گیری از نیروهای متخصصی که در استان وجود دارد این کار را بتوانیم به صورت بنیادی آغاز کنیم، در این صورت می‌توان در آینده شاهد بهترین فعالیت‌ها در زمینه تئاتر شهرستان خلیل آباد باشیم.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خلیل آباد گفت: متاسفانه در خلیل آباد هیچگونه اجرای نمایشی به جز تعزیه و نمایش‌های دانش‌آموزی اجرایی نداشته‌ایم. با این حال شهرستان خلیل آباد نیاز به توجه بیشتری دارد چرا که در این زمینه نوپا است و به آن میزانی که باید، راه نیفتاده است و ان شاالله که مسئولین توجه و نگاه ویژه‌ای به این شهرستان داشته باشند.

الموری خاطرنشان کرد: در واقع این شهرستان تنها با تعزیه آشنایی دارند اما با تئاتر صحنه آشنایی ندارند و امیدوارم بتوانیم این تخصص را نهادینه کنیم تا علاقه‌مندان به این هنر به راحتی بتو انند به ادامه این هنر بپردازند و به اهداف خود دست یابند.

وی عنوان کرد: در واقع ما فعالیت‌های خود را با نمایش‌نامه خوانی شروع کرده‌ایم تا در ابتدا نمایش‌ها خوانده شوند و بچه‌ها با نمایش‌ها، ادبیات نمایشی و سایر مواردی که به هنر تئاتر مربوط است آشنا شوند. و در مراحل دیگری نیز کارهای مختلفی را انجام دهیم تا گروهمان آماده شوند و بتوانیم نمایش‌های بیشتر و بهتری را آماده کنیم و آن‌ها را به روی صحنه خواهیم برد.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خلیل آباد با بیان اینکه باید توجه داشت که شهرستان خلیل آباد شهرستان کوچکی است و مشکلات زیادی در خصوص هنر تئاتر دارد، خاطرنشان کرد: با این حال؛ باید تلاش‌های زیادی را برای برطرف کردن این مشکلات؛ کرد و من امیدوارم که بتوانیم پله به پله به هدفی که مد نظر ما است در آینده دست یابیم.

الموری با اشاره به اینکه با وجود اینکه یک سالن که البته مختص به نمایش تئاتر نیست اما بازهم برای شهرستان کوچکی مانند خلیل آباد تا به اندازه‌ای مناسب است و ما به آن غناعت می‌کنیم؛ برای این کار در اختیار ما قرار داده شده است که هنوز از آن استفاده نکرده‌ایم، تصریح کرد: امید است که مسئولین فعال در این حوزه دید بازتری نسبت به این موضوع داشته باشند تا بتوانند سالن مناسبی را جهت تمرین، نمایش‌نامه خوانی و… در اختیار ما قرار دهند و ما نیز بتوانیم فعالیت‌های بهتری انجام دهیم و شاهد رشد پیشرفت هنر تئاتر در این شهرستان باشیم.

وی اظهار  کرد: ما باید تعاملی با آموزش و پرورش داشته باشیم تا این آموزش‌ها را از پایه  شروع کنیم تا این افراد به یک سطحی برسند که مشکلی در این زمینه نداشته باشیم که اگر این تعامل به وجود آید دیگر هیچ مشکلی در این زمینه در این شهرستان نداریم.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خلیل آباد در خصوص استعداد بازیگرانی که در شهرستان خلیل آباد هستند، خاطرنشان کرد: امیدوارم که بازیگران بیشتری که جمع شوند و به حدی که مد نظر ما است برسند قطعا درخواست اینکه اساتید برجسته‌ای که در مشهد هستند دعوت کنیم تا بیایند و بتوانیم از صحبت‌ها و آموزش‌های آن‌ها استفاده کنیم.


برچسب ها :
دسته بندی : تازه ترین ها , شهرستان ها
ارسال دیدگاه

تبلیغات