برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۳ - ۱۵:۰۰

برنامه های «خوانش نمایش اربعین» تشریح شد

مشهدتئاتر- معاون حوزه هنری خراسان رضوی گفت: ویژه برنامه “خوانش نمایش اربعین” در حوزه هنری خراسان رضوی برگزار می‌شود. به گزارش مشهدتئاتر، ابراهیم زره‌ساز در گفت‌وگو‌ با تسنیم با اشاره به برگزاری برنامه خوانش نمایش اربعین توسط حوزه هنری اظهار داشت: دفتر هنرهای نمایشی حوزه هنری خراسان رضوی پیشنهاد داد که در فاصله بین اربعین […]

برنامه های «خوانش نمایش اربعین» تشریح شد

مشهدتئاتر- معاون حوزه هنری خراسان رضوی گفت: ویژه برنامه “خوانش نمایش اربعین” در حوزه هنری خراسان رضوی برگزار می‌شود.

به گزارش مشهدتئاتر، ابراهیم زره‌ساز در گفت‌وگو‌ با تسنیم با اشاره به برگزاری برنامه خوانش نمایش اربعین توسط حوزه هنری اظهار داشت: دفتر هنرهای نمایشی حوزه هنری خراسان رضوی پیشنهاد داد که در فاصله بین اربعین حسینی تا رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام رضا (ع) برنامه‌ خوانش نمایش برای نخستین بار انجام شود که در این راستا ۴ نمایشنامه انتخاب شد.

وی افزود: نمایش «طوفان» و «هنگامی که آسمان شکافت» با مضمون عاشورایی و حسینی و نمایش «لیلا» و «شوکران عشق» با موضوع رضوی نمایش‌نامه‌های انتخاب شده برای خوانش اربعین است.

معاون هنری حوزه هنری خراسان رضوی با بیان اینکه تماشاگران هر شب نظرات خود را درباره برنامه اعلام می‌کنند، گفت: ششم آذر مراسم پایانی برنامه خوانش اربعین برگزار می‌شود و گروه منتخب مردم در روز پایانی معرفی می‌شود.

وی درباره زره‌ساز تصریح کرد: این برنامه از دوم آذر شروع شده و تا ۵ آذرماه ادامه دارد و هرشب ساعت ۱۸ در تماشاخانه اشراق حوزه هنری در خدمت علاقه‌مندان هستیم.

ظرفیت این برنامه برای برگزاری در قالب یک جشنواره فرهنگی هنری تصریح کرد: درصدد هستیم در سال‌های آینده خوانش اربعین را مفصل‌تر برگزار کنیم و طی فراخوانی از نویسندگان استانی و کشوری برای شرکت در این برنامه دعوت کنیم چرا که مسلماً در سطح ملی متن و نمایش‌نامه‌های بسیاری درباره مناسبت‌های دهه آخر صفر نوشته شده است.

زره‌ساز خاطرنشان کرد: معمولا‌ً در این ایام نمایشی به روی صحنه نمی‌رود در حالی که حیف است و تئاتر باید در تمام ایام سال جریان داشته باشد بنابراین برنامه خوانش نمایش اربعین را در روزهایی که هیچ تئاتری اجرا نمی‌شود برگزار کردیم که شب اول آن با استقبال خوب مخاطبان روبه‌رو شد.

 


برچسب ها : ,
دسته بندی : تازه ترین ها , خبر , شنبه های خوانش
ارسال دیدگاه

تبلیغات