برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۸ - ۱۹:۴۵

باید سالن‌های تئاتر مشهد اختصاصی شوند

مشهدتئاتر- کارگردان نمایش «رادیکال ۲» گفت: سالن‌های تئاتر مشهد باید اختصاصی شوند و هر سالنی مختص گونه‌ای از نمایش باشد تا بهتر به تربیت مخاطب برسیم. به گزارش ایسنا، امیر بشیری در نشست نمایش رادیکال ۲ که در محل این خبرگزاری برگزار شد، اظهار کرد: درگیر بازبینی‌های نمایش «پدرانه» بودیم که طرح رادیکال ۲ را […]

باید سالن‌های تئاتر مشهد اختصاصی شوند

مشهدتئاتر- کارگردان نمایش «رادیکال ۲» گفت: سالن‌های تئاتر مشهد باید اختصاصی شوند و هر سالنی مختص گونه‌ای از نمایش باشد تا بهتر به تربیت مخاطب برسیم.

به گزارش ایسنا، امیر بشیری در نشست نمایش رادیکال ۲ که در محل این خبرگزاری برگزار شد، اظهار کرد: درگیر بازبینی‌های نمایش «پدرانه» بودیم که طرح رادیکال ۲ را محمد نقایی مطرح کرد، ایده خوبی داشت و به توافق رسیدیم که روی آن زمان بیشتری بگذاریم.

وی ادامه داد: محمد نقایی از سال ۹۰ نگارش متن این نمایشنامه را همراه با خانم ساره خسروقوچانی شروع کرد و این هم زمان شد با اجراهای پدرانه در جشنواره‌ها و بعد از این که از جشنواره‌ها برگشتیم تمرین‌های رادیکال ۲ را شروع کردیم و اجرای عموم محدودی در زمستان سال ۹۱ داشتیم و پس از آن با این نمایش در سال ۹۲ در فستیوالی در کشور فرانسه حضور داشتیم.

این کارگردان افزود: بعد از آن به فکر اجرای عموم گسترده بودیم ولی کار دیگری را شروع کرده بودیم و می‌بایست آن را به سرانجام می‌رساندیم تا این که امسال این فرصت فراهم شد که رادیکال ۲ را مجددا اجرا کنیم.

وی تصریح کرد: از ابتدا هدف اصلی ما اجرای عموم نمایش رادیکال ۲ بود ولی چون چند پیشنهاد داشتیم تصمیم گرفتیم به جشنواره‌های بین‌المللی فکر کنیم.

بشیری عنوان کرد: همیشه سعی می‌کنیم در مسیر ایده‌ال باشیم اما آن که چقدر کار ایده‌آل شود بستگی به شرایط بسیاری دارد، هم اکنون در آمادگی خوبی به سر می‌بریم اما برای رقابت بین‌‌المللی در کشور روسیه باید آماده‌تر شویم.

وی بیان کرد: معتقدم تئاتر کاری گروهی است و تمام گروه در موفقیت آن تاثیرگذار هستند و هر کدام از اعضا نباشند کار دچار خلل می‌شود.

کارگردان نمایش رادیکال ۲ تاکید کرد: نوع نگاه سازمان‌ها و نهادها و … به تئاتر باید تغییر کند و طرز فکر آن‌ها را نسبت به تعریف تئاتر باید تغییر داد.

وی گفت: هم اکنون سازمان‌هایی دولتی و شبه‌دولتی هستند که از تئاتر حمایت می‌کنند اما مگر آن‌ها چقدر می‌توانند از تئاتر حمایت کنند؟ باید بخش خصوصی‌ پای کار بیاید.

این کارگردان افزود: برای بخش خصوصی تئاتر می‌تواند سودآور باشد اما باید ابتدا هدف تئاتر و تعریف آن را برای‌ها روشن کرد.

بشیری تصریح کرد: در شیوه اجرایی نمایش رادیکال ۲ ممکن است نسبت به قبل تغییر کرده باشد اما روایت همان روایت قبلی است و این تغییر در شیوه اجرایی به  پخته‌تر شدن ما در این سال‌ها برمی‌گردد؛ این که تفکر اجرایی ما نسبت به موضوع پخته‌تر شده است.

وی خاطرنشان کرد: محتوای اجتماعی و خانواده که همواره دغدغه ما در کارهایمان بوده همچنان تغییر نکرده است و این شاید حتی در بعضی از جوانبش پررنگ‌تر هم شده باشد و همچنان اولویت کارهایمان با اجرای عموم است و پس از آن به جشنواره‌ها نیز فکر می‌کنیم.

این کارگردان اظهار کرد: «تقویت زبان» به نویسندگی حمزه ابراهیم‌زاده نمایش بعدی گروه ما برای اجرا است، همچنین برای سال آتی در عرصه نوجوان هم می‌خواهیم تولید تئاتر داشته باشیم.

امیر بشیری در پایان گفت: اوضاع تئاتر مشهد نسبت به امکانات و سالن‌هایی که داریم،  خوب است.


برچسب ها : ,
دسته بندی : تازه ترین ها , گفتگو
ارسال دیدگاه