برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۴ - ۱۴:۲۵

کارگردان نمایش «باغ خونی»:

«باغ خونی» روایتی کاملا عاشقانه است

مشهدتئاتر- کارگردان نمایش «باغ خونی» گفت: داستان «باغ خونی» یک روایت کاملا عاشقانه و خانوادگی است. به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، امیر بشیری که صبح امروز در نشست خبری نمایش «باغ خونی» سخن می‌گفت، اظهار کرد: طرح نمایش باغ خونی حدود یک سال و نیم پیش ریخته شد و محمد نقایی آن را نوشت  تا […]

«باغ خونی» روایتی کاملا عاشقانه است

مشهدتئاتر- کارگردان نمایش «باغ خونی» گفت: داستان «باغ خونی» یک روایت کاملا عاشقانه و خانوادگی است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، امیر بشیری که صبح امروز در نشست خبری نمایش «باغ خونی» سخن می‌گفت، اظهار کرد: طرح نمایش باغ خونی حدود یک سال و نیم پیش ریخته شد و محمد نقایی آن را نوشت  تا این که تابستان امسال استارت اصلی پیش‌تولید آن شروع شد و اوایل پاییز هم بازیگران آن انتخاب شدند؛ بهترین‌های مشهد در این نمایش حضور دارند که این باعث افتخار بنده است.
وی در خصوص مسائل باغ خونی ادامه داد: بنده سال‌هاست در مشهد کار تئاتر می‌کنم و قوانین را می‌دانم، این که چه مراحلی باید طی شود، چطور سالن بگیرم و ..زمانی که باغ خونی استارت خورد، بنده درخواست دادم و سالن گرفتم و طبق درخواست زمانی که برای سالن و تاریخ اجرا به ما داده بودند را با تمامی بازیگران، طراحان و همه عوامل باغ خونی به بحث گذاشتم و وارد گفت‌وگو شدیم و برنامه‌ریزی کریدم.
این کارگردان تصریح کرد: در این میان گویا دوستانی که به ما سالن داده بودند، یک قول‌های ضمنی‌ای هم به افراد دیگر داده بودند، یکی دو نفر از همکاران تئاتری ما نمی‌دانم چرا نوک پیکان را به سمت نمایش باغ خونی گرفته بودند درحالی که این جریان هیچ ارتباطی به ما نداشت و ما مانند همه گروه‌های دیگر سالن و تاریخ اجرا را مشخص کرده بودیم تا کارمان را انجام دهیم؛ جالب آن است که خیلی از این آثار آمادگی کامل برای اجرا را هم نداشت.
بشیری در خصوص حمایت‌ها بیان کرد: فقط انجمن هنرهای نمایشی ایران و گروه خودمان است که حمایت‌هایی از ما کرده‌اند. از زمانی که اکران‌های شهری و اکران‌های تبلیغات ما شروع شده، می‌بینیم که هیچ لگویی برای حمایت از ما نیست. متاسفانه وقتی یک حرکتی می‌خواهد انجام شود، ما به جای این که کمک‌کننده باشیم، سعی می‌کنیم که سنگ جلوی پا بیندازیم.
وی در خصوص شیوه اجرایی کار افزود: در مورد فضاهایی که در کار در مورد اجرا وجود دارد، سعی کردیم در نمایش چون تعدد اکت داریم، برای هر اکت فضاسازی متفاوتی را انجام دهیم و به فراخور هر موضوعی که آن اکت پیروی می‌کند، فضاهای متفاوتی را ایجاد کنیم که مخاطب بتواند با فضاهای مختلف ارتباط صمیمی و نزدیکی پیدا کند و رها نشود.
این کارگردان اضافه کرد: در مورد طراحی، ما طراحی رئالیستی نداریم ولی روایت و بازی‌ها کاملا مبتنی بر یک روایت رئالیستی است ولی در طراحی صحنه از این قاعده رئالیسیت استفاده نکردیم و قرار است با فضاسازی‌های متفاوت آن را اجرا کنیم. برنامه داریم که از ۶ دی ماه، پنج‌شنبه، ساعت ۱۸ و ۲۰ اجرا داشته باشیم.
بشیری گفت:  در این سال‌ها هیچ‌وقت در تولید، تمرین و اجرا لحظه‌ای به این فکر نمی‌کردیم که با ترفند غیرتئاتری برای کشاندن مخاطب به سالن کار کنیم تا فقط صدای خنده مخاطب دربیاید.
وی ادامه داد: باغ خونی دنبال این نیست که با هر دلیل و ترفند مخاطب را بخنداند. به نظرم این روایت عاشقانه باغ خونی آنقدر جذاب و جدی است که می‌تواند مخاطب را در سالن نگه دارد و امیدواریم که بتوانیم یک ارزش افزوده‌ای برای مخاطب داشته باشیم و کاری کرده باشیم که مخاطب به فکر فرو رود و بتواند ارتباط برقرار کند.

برچسب ها : ,
دسته بندی : برگزیده , تازه ترین ها , خبر
ارسال دیدگاه