برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۱۰ - ۱۴:۱۷

افتتاحیه خوانش نمایشنامه‌های کارگاه آموزشی خوزه هنری امروز در «اشراق» برگزار می شود

مشهدتئاتر- مراسم افتتاحیه خوانش نمایشنامه‌های کارگاه آموزشی خوزه هنری امروز در «اشراق» با حضور جمعی از هنرمندان و مسئولین فرهنگی‌هنری برگزار می شود. به گزارش «پایگاه تخصصی اطلاع رسانی مشهدتئاتر»؛ مراسم افتتاحیه خوانش نمایشنامه‌های تولید شده در مرحله اول کارگاه آموزشی نمایشنامه‌نویسی حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی، با خوانش نمایشنامه “دختر شینا” امروز شنبه […]

افتتاحیه خوانش نمایشنامه‌های کارگاه آموزشی خوزه هنری امروز در «اشراق» برگزار می شود
مشهدتئاتر- مراسم افتتاحیه خوانش نمایشنامه‌های کارگاه آموزشی خوزه هنری امروز در «اشراق» با حضور جمعی از هنرمندان و مسئولین فرهنگی‌هنری برگزار می شود.
به گزارش «پایگاه تخصصی اطلاع رسانی مشهدتئاتر»؛ مراسم افتتاحیه خوانش نمایشنامه‌های تولید شده در مرحله اول کارگاه آموزشی نمایشنامه‌نویسی حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی، با خوانش نمایشنامه “دختر شینا” امروز شنبه ۱۰ شهریورماه ساعت ۲۰ در تماشاخانه اشراق برگزار می شود.
این آثار همزمان با جشنواره تئاتر استانی رضوان در تماشاخانه اشراق و شمایل خوانش می‌شود.
نمایشنامه‌های دختر شینا به نویسندگی مریم رمضانی و کارگردانی عباس جانفدا، تولستوی به نویسندگی و کارگردانی مجید بخششیان، پرتره به نویسندگی علیرضا لعلی و کارگردانی کریم جشنی، کهنگی به نویسندگی نوید ظریف کریمی و کارگردانی سعید عسگری، جلال به نویسندگی بتول پادام و کارگردانی حسن ثانی، رستمبارک به نویسندگی مونا بدیعی و کارگردانی محمد جهان‌پا و بلیا به نویسندگی و کارگردانی مهدی سیم‌ریز، از ۱۰ تا ۱۳ شهریور ماه خوانش می‌شود که داوری این نمایشنامه‌خوانی‌ها را محمدجواد استادی، حسن‌چودن و حسین انصاری از هنرمندان مطرح استان، بر عهده دارند.
این آثار با رویکردهایی نظیر: هویت بومی و ایرانی اسلامی، تاریخ ایران با تاکید بر خراسان، چهره‌ها و مفاخر ایرانی اسلامی، تاریخ و رخدادهای معاصر به خصوص انقلاب اسلامی، اقتباس از ادبیات ایران و جهان، اقتباس از تاریخ شفاهی انقلاب و دفاع مقدس و… در اولین مرحله از برگزاری آن زیر نظر سعید تشکری از هنرمندان برجسته کشور، تولید شده است که مرحله دوم این کارگاه‌های آموزشی نیز در حال برگزاری است.
سعید تشکری؛ نویسنده، کارگردان و رمان‌نویس، عضو کانون ملی منتقدان تئاتر است. وی عضو بین المللی کانون جهانی تئاتر ITCA و مدرس ادبیات نمایشی و داستان‌نویسی است.
گفتنی نمایشنامه‌های تولیدی علاوه بر نمایشنامه‌خوانی، اجرای صحنه‌ای و چاپ خواهد شد.

 


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : تازه ترین ها , خبر
ارسال دیدگاه