برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۳ - ۱۵:۱۲

استقبال پرشور از جشنواره امسال نشانگر نگاه جدی هنرمندان مشهد به نمایشنامه خوانی است

مشهدتئاتر– معین محب علیان عضوهیئت بازبینی سیزدهمین جشنواره نمایشنامه خوانی مشهد در گفتگو با ستاد خبری جشنواره گفت : امسال شاهد برگزاری یکی از پرشورترین دوره های جشنواره نمایشنامه خوانی در مشهد هستیم. محب علیان افزود:این دوره از جشنواره نمایشنامه خوانی ،عرصه ی رقابت های تنگاتنگ با انرژی و انگیزه قوی برای هنرمندان مشهد رافراهم […]

استقبال پرشور از جشنواره امسال نشانگر نگاه جدی هنرمندان مشهد به نمایشنامه خوانی است

مشهدتئاتر– معین محب علیان عضوهیئت بازبینی سیزدهمین جشنواره نمایشنامه خوانی مشهد در گفتگو با ستاد خبری جشنواره گفت : امسال شاهد برگزاری یکی از پرشورترین دوره های جشنواره نمایشنامه خوانی در مشهد هستیم.

محب علیان افزود:این دوره از جشنواره نمایشنامه خوانی ،عرصه ی رقابت های تنگاتنگ با انرژی و انگیزه قوی برای هنرمندان مشهد رافراهم کرده است.

وی ادامه داد:هنرمند جریان سیالی است که همواره در جهت خلاق بودن پیشرو است و نباید صرفا به حضور در عرصه های رقابتی و کسب رتبه اکتفا شود.

محب علیان گفت :قرار  گرفتن در فضای جشنواره ،مشاوره گرفتن از اساتید راهنما،رسیدن  به کشف و شهودها در حین جلسات تمرین ،استفاده از  نظرات بازبین ها و داورها،می تواند کمک قابل توجهی به گروه های آماتور جهت ورود به عرصه  هنرهای نمایشی را داشته باشد.

مترجم برجسته مشهدی ادامه داد:نمایشنامه خوانی شکل تخفیف یافته ی اجرای صحنه ای است.

وی در بیان ویژگی های نمایشنامه خوانی گفت :بزرگ ترین تفاوت نمایش نامه خوانی و اجرای صحنه ای در میزانسن است به این  معنا که عنصر حرکت در خوانش نمایشنامه جایگاهی ندارد.

وی افزود:گزینش  صحیح ،کیفیت متن ،انتخاب اصولی خوانشگران ،توانایی درک صحیح خوانشگر از متن ،بیان مسلط ،توانایی تلفیق با فضای نمایش،رعایت ریتم و موسیقی ازعناصر حائز اهمیت در بازبینی محسوب می شوند.

گفتنی است سیزدهمین جشنواره نمایشنامه خوانی مشهدبه دبیری، کریم جشنی  ۳۰ تیر الی ۲ مرداد ماه برگزار خواهد شد.


برچسب ها :
دسته بندی : تازه ترین ها , گفتگو
دیدگاه کاربران کل نظرات :1
ارسال دیدگاه