برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۸ - ۱۴:۳۹

اجرای نمایش “خیمه” در آستان امامزاده حمزه بن موسی‌الکاظم(ع) کاشمر

مشهدتئاتر- هم‌زمان با شب شهادت حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع)، نمایش “خیمه” در آستان امامزاده حمزه بن موسی‌الکاظم(ع) کاشمر اجرا شد.   به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، این نمایش هنری که با ایفای نقش و هنرنمایی ۴۰ نفر از هنرمندان مشهدی و به نویسندگی و کارگردانی سید مهدی رضازاده و با استقبال اقشار مختلف مردم […]

اجرای نمایش “خیمه” در آستان امامزاده حمزه بن موسی‌الکاظم(ع) کاشمر

مشهدتئاتر- هم‌زمان با شب شهادت حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع)، نمایش “خیمه” در آستان امامزاده حمزه بن موسی‌الکاظم(ع) کاشمر اجرا شد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، این نمایش هنری که با ایفای نقش و هنرنمایی ۴۰ نفر از هنرمندان مشهدی و به نویسندگی و کارگردانی سید مهدی رضازاده و با استقبال اقشار مختلف مردم کاشمر در جوار آستان امامزاده حمزه بن موسی‌الکاظم(ع) کاشمر و در بزرگداشت هفته وقف برگزار شد متکی بر قصه است و مخاطب خود را در محیط یک هیأت عزاداری تصور می‌کند.

در مدت حدود ۹۰ دقیقه اجرای این تئاتر که همراه با روضه‌خوانی، مداحی، روایتگری و نمایش است بر اساس داستان حضرت حُر به وقایع و اتفاقات امروز جامعه اشاره می‌کند و این حقیقت را عنوان می‌کند که هرگاه دست به توبه بزنی، در مقام حضرت حُر قرار خواهید گرفت چراکه با قرار گرفتن زیر پرچم امام حسین(ع) بازگشت از گناهان و قرار گرفتن در مسیر خداوند رخ می‌دهد.

داستان “خیمه” که کاملاً امروزی است و به شرایط روز جامعه اشاراتی دارد  درواقع تداعی‌کننده ارادت یکی از ارادتمندان به ساحت مقدس قافله‌سالار کربلا است که با وقف زمینی دریکی از نقاط شهر همه‌ساله در ایام محرم و صفر با برپایی خیمه عزای حسین(ع) برای اربابش مراسم عزاداری برپا می‌کند و این داستان با روایتگری و مداحی ادامه می‌یابد.

گفتنی است غلامرضا بایزان منش، شاپور ترکم سرابی، جمشید مشهدی، محسن رفیعی، احمد چمن تاج، زهره مرادی، مهری شمس و کاظم مهرپویا از بازیگران و هنرمندان اصلی و علی ضمیری روایت کننده این نمایش بودند.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : تازه ترین ها , شهرستان ها , کاشمر
ارسال دیدگاه