برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۶ - ۷:۱۶

اثر منوچهر اکبرلو به همراه ۹ نمایشنامه‌ دیگر با موضوع رضوی

مشهدتئاتر- نمایشنامه «روایت هجرت خورشید» به نویسندگی منوچهر اکبرلو به زودی برای گروه سنی نوجوانان به همراه ۹ نمایشنامه‌ دیگر  موضوع امام رضا(ع)  منتشر خواهد شد. منوچهر اکبرلو، نویسنده و نمایشنامه‌نویس کودک و نوجوان درباره کتاب «روایت هجرت خورشید»، بیان داشت: این اثر نمایشنامه‌ای برای مخاطبان نوجوان است که به روایت زندگی امام رضا (ع) […]

اثر منوچهر اکبرلو به همراه ۹ نمایشنامه‌ دیگر با موضوع رضوی

مشهدتئاتر- نمایشنامه «روایت هجرت خورشید» به نویسندگی منوچهر اکبرلو به زودی برای گروه سنی نوجوانان به همراه ۹ نمایشنامه‌ دیگر  موضوع امام رضا(ع)  منتشر خواهد شد.

منوچهر اکبرلو، نویسنده و نمایشنامه‌نویس کودک و نوجوان درباره کتاب «روایت هجرت خورشید»، بیان داشت: این اثر نمایشنامه‌ای برای مخاطبان نوجوان است که به روایت زندگی امام رضا (ع) می‌پردازد.

بر اساس این گزارش، «روایت هجرت خورشید» به نویسندگی منوچهر اکبرلو به همراه  آثاری از داوود کیانیان با نمایشنامه «شبیه بابا بزرگ»، داوود فتحعلی بیگی با نمایشنامه «بهشت دوراست یا نزدیک»، حسن دولت‌آبادی با نمایشنامه «آقای مهربان»، امیر مشهدی عباسی با نمایشنامه «چارقد گلدار گلدونه خانوم»، طلیعه طریقی با نمایشنامه «پرسیاه سفید پرواز»، محمد برومند با نمایشنامه «فرشته باران» رئوف دشتی با نمایشنامه «گام بلند لک لک»، مهدی سیم‌ریز با نمایشنامه «قصه سارا» و سید جواد اشکذری با نمایشنامه «ننه خورشید» به زودی توسط موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی منتشر خواهد شد.

گفتنی است؛ منوچهر اکبرلو متولد ۱۳۴۱ در تهران و مدرس دانشگاه، روزنامه نگار، منتقد، پژوهشگر، مترجم، نویسنده و ویراستار است که دوره کارشناسی هنرهای نمایشی خود را در سال ۱۳۷۳ از دانشگاه تهران، کارشناسی ارشد پژوهش‌های هنری با گرایش تئاتر و سینما را سال ۱۳۷۵ از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز اخذ کرده است. از این نویسنده تاکنون آثار بسیاری منتشر شده است که از جمله آن می‌توان به مجموعه «نمایشنامه‌های کوتاه»، «یک دوستی داشتم»، «زنده باد نمایش»، «اسب سفید بالدار»، «دوست دارم برگردم زمین» و «شیرین‌تر از عسل» اشاره کرد.


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : خبر
ارسال دیدگاه