برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۵:۰۷

«آخرین شیفت شب» با شتابزدگی روی صحنه رفت

مشهدتئاتر- نمایش «آخرین شیفت شب» از خواف، تنها نمایش شهرستانی خراسان‌رضوی راه یافته به دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج کشور، در شب گذشته و در دومین روز از برگزاری این جشنواره در هرمزگان با عجله به روی صحنه رفت. عبدالحکیم مشورتی، کارگردان تئاتر «آخرین شیفت شب» در گفت‌وگو با ایسنا، در این خصوص اظهار کرد: […]

«آخرین شیفت شب» با شتابزدگی روی صحنه رفت

مشهدتئاتر- نمایش «آخرین شیفت شب» از خواف، تنها نمایش شهرستانی خراسان‌رضوی راه یافته به دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج کشور، در شب گذشته و در دومین روز از برگزاری این جشنواره در هرمزگان با عجله به روی صحنه رفت.

عبدالحکیم مشورتی، کارگردان تئاتر «آخرین شیفت شب» در گفت‌وگو با ایسنا، در این خصوص اظهار کرد: همه کسانی که دستی در هنر تئاتر دارند می‌دانند که آماده سازی سالن اجرای تئاتر جهت نصب دکور تنظیم نور و صوت، آشنایی بازیگران با صحنه جدید و حتی اجرای یکبار نمایشنامه به صورت تمرینی چقدر می‌تواند در یک اجرای مطلوب تاثیر به‌سزایی داشته باشد.

وی ادامه داد: اما متاسفانه این امر برای گروه ما اتفاق نیفتاد، استرس شدید بر عوامل تئاتر در داخل جمعیت به علت نداشتن اتاق فرمان، دیر تحویل دادن سالن اجرا که نیم ساعت مانده به اجرا سالن در اختیار ما قرار گرفت، حضور برخی تماشاگران در داخل سالن قبل از شر‌وع نمایش، عدم تست اولیه نور و صوت و… وارد و  باعث شد تا نتوانیم نمایش را به صورت دلخواه به روی صحنه ببریم.

مشورتی عنوان کرد: با همه این تفاسیر تلاش‌های مسئولان بسیج هنرمندان خراسان‌رضوی و سازمان بسیج هنرمندان کشور در امر برگزاری این جشنواره تحسین برانگیز است.

این کارگردان تئاتر در خواف در بخش دیگری از این گفت‌وگو تصریح کرد: حضور یک گروه شهرستانی در بین ۱۴ گروه بزرگ کشوری دیگر که عده‌ای زیادی از کارگردانان برجسته کشوری را نیز شامل می‌شود اتفاق خوبی بود، با توجه به اینکه صعود تا این مرحله نیز خود افتخاری بزرگ است.

وی پیرامون پیش‌بینی نتیجه داوری این جشنواره اظهار کرد: در مورد داوری با توجه به اینکه داوری تا حد زیاد امری شخصی و سلیقه‌ای است و با توجه به تعدد داوران که شامل پنج داور بود، کمی حدس و گمان را با مشکل روبرو می‌کند و فارغ از همه این‌ها مشکلات فنی زیاد که در هنگام اجرا به آن برخوردیم نتوانستیم .آن طور که باید و شاید اجرای خوبی داشته باشیم

به گزارش ایسنا، از بین ۷۵ گروه نمایشی شرکت کننده، نمایش های «آخرین شیفت شب» به کارگردانی عبدالحکیم مشورتی از خواف و «یک تکه از ماه» به کارگردانی کریم جشنی از مشهد در خراسان رضوی به همراه ۱۴ گروه برگزیده از سراسر کشور به مرحله پایانی دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج راه یافتند و مرحله پایانی دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج کشور در هرمزگان در حال برگزاری است.

مضمون تئاتر صحنه‌ای آخرین شیفت شب با حال و هوای دفاع مقدس و اثرات جنگ در زندگی اجتماعی مردم و در برهه زمانی حال و گذشته به روایت قصه بازماندگان جنگ می‌پردازند وعبدالحکیم مشورتی کارگردان، عباس جانفدا، نویسنده و طراح صحنه، محمد سرخوش دستیار کارگردان، رضا تاجیک، نوید نقی زاده، وحید ذاکری و الهه نادری نژاد، روشنک سه قلعگی و تکتم اخجوان بازیگران و مهران لایزال مدیر فنی تئاتر صحنه‌ای «آخرین شیفت شب» هستند که توسط هنرمندان خواف به مرحله تمرین و اجرا رسید.


برچسب ها :
دسته بندی : تازه ترین ها , خواف , شهرستان ها
ارسال دیدگاه