برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۵:۰۲

«آخرین شیفت شب»؛ حکایت جنگ و مردانگی شهدای غواص

مشهدتئاتر- نمایش «آخرین شیفت شب» در جشنواره تئاتر بسیج از تبعات جنگ تحمیلی بر مردم و دیدگاه های مختلف مردم از اقشار جامعه درباره جنگ و مردانگی شهدای غواص حکایت می کند. نمایش «آخرین شیفت شب» به کارگردانی عبدالحکیم مشورتی از شهرستان خواف در مجموعه فرهنگی غدیر بندرعباس به صحنه رفت. در این نمایش صحنه […]

«آخرین شیفت شب»؛ حکایت جنگ و مردانگی شهدای غواص

مشهدتئاتر- نمایش «آخرین شیفت شب» در جشنواره تئاتر بسیج از تبعات جنگ تحمیلی بر مردم و دیدگاه های مختلف مردم از اقشار جامعه درباره جنگ و مردانگی شهدای غواص حکایت می کند.

نمایش «آخرین شیفت شب» به کارگردانی عبدالحکیم مشورتی از شهرستان خواف در مجموعه فرهنگی غدیر بندرعباس به صحنه رفت. در این نمایش صحنه در بیمارستان به اجرا در می آید. مریضی که جانباز جنگ است بر بستر بیمارستان آرمیده وی به شهدای غواص تعلیم و آموزش می داده و در همین اثنا خودش گلوله خورده و مجروح می شود و در نهایت هم در بیمارستان از دنیا می رود. وی مرد بسیار شریف، ورزشکار و تنها آرزویش این بوده که با دیگر به قله ای صعود کند و نام ایران را سربلند سازد.

محور اصلی این داستان پزشکی است که مجبور می شود به جای یکی دیگر از پزشکان شیفت شبی را در ایام جنگ در بیمارستان بگذراند، در این شب اتفاقات زیادی می افتد این پزشک که با همسرش به دلیل اختلافات فکری برای ماندن در ایران و رفتن به مشکل برخورده با هم بحث می کنند و یک عکاس ـ خبرنگار آمریکایی از آنها فیلمی تهیه می کند که پس از بمباران عراقی ها به دلیل شهادت زن، فیلم ناقص باقی می ماند.

در اتفاقاتی که در این شب برای این پزشک می افتد وی در نهایت تغییر مسیر و تفکر داده و تصمیم می گیرد که در همین ایران باقی بماند و ادامه تحصیل و کار بدهد.

این نمایش پیشتر در مجتمع فرهنگی و هنری شهیدمدرس خواف به روی صحنه رفت که به نویسندگی عباس جانفدا و کارگردانی عبدالحکیم مشورتی است.

بازیگرانی چون رضا تاجیک، وحید ذاکری، نوید نقی زاده، روشنک سه قلعگی، الهه داوری نژاد و تکتم اخجوانی در این نمایش ایفای نقش میکنند.

«آخرین شیفت شب» جزء تئاترهای صحنه ای برگزیده، دوازدهمین جشنواره تئاتر استانی بسیج خراسان رضوی بود.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : تازه ترین ها , خبر , خواف , شهرستان ها
ارسال دیدگاه